Zabiegi

Oczyszczanie aury i synchronizowanie działania czakr to podstawa:

Słowo „czakra” oznacza w sanskrycie „koło”. Czakry bowiem wibrują i w ten sposób rozsyłają energię po całym naszym wnętrzu. Rozmieszczone są na osi kręgosłupa – od dołu do góry, w pobliżu najważniejszych dla funkcjonowania naszego organizmu hormonów. Każda z nich ma także swój kolor i odpowiada poszczególnym organom wewnętrznym.

Kiedy pola energetyczne CZAKRY zostają zaburzone lub osłabione z jakiegokolwiek powodu organizm człowieka zaczyna wchodzić w stan chorobowy.

W ciele człowieka istnieje 7 głównych ośrodków energetycznych CZAKR, każda czakra odpowiada za inny obszar naszego ciała fizycznego jak i naszych emocji.

Jeśli wszystkie czakry działają prawidłowo, nasze życie jest doskonałe. Cieszymy się dobrym zdrowiem, kwitnie sfera rodzinna i na dodatek mamy satysfakcjonującą pracę z godziwym wynagrodzeniem oraz rozwijamy się twórczo. Słowem – pełnia szczęścia.

Nie jest tak, że czakra przestaje działać z niewiadomego powodu. To my sami na to zapracowaliśmy. Nie możemy żyć w harmonii ze sobą i całym światem, jeśli tłumimy w sobie nienawiść, zazdrość i strach. Gdy rozpaczamy nad przeszłością, zamiast cieszyć się z bycia tu i teraz….

W celu lepszego zrozumienia opisze ich oddziaływanie na nasz organizm:

1. Pierwsza czakra, zwana czakrą korzenia/podstawy, jest w okolicach kości ogonowej. Opiekuje się: kośćmi, krążeniem, odbytnicą.

W sferze psychicznej odpowiada za: wiarę w siebie, energię seksualną, długość życia. Choroby jej przypisane: nowotwory, alergie, astma, bóle pleców, zaburzenia psychiczne, schorzenia nerek i stawów. Ma kolor czerwony.

2. Druga, zwana czakrą sakralną lub emocji seksualnych, znajduje się nad kością łonową. Opiekuje się: jajnikami i jądrami, nerkami i pęcherzem.

W sferze psychicznej odpowiada za: pewność siebie, szczęście rodzinne, energię seksualną. Choroby jej przypisane: zaburzenia czynności seksualnych i schorzenia pęcherza, brak kreatywności i radości życia. Ma kolor pomarańczowy.

3. Trzecia, zwana czakrą splotu słonecznego, jest dwa, trzy place nad pępkiem. Opiekuje się: wątrobą, splotem słonecznym, woreczkiem żółciowym, trzustką, żołądkiem, wegetatywnym systemem nerwowym.

W sferze psychicznej odpowiada za: karierę, pieniądze, naukę, pamięć, lęki, poczucie własnej wartości. Choroby jej przypisane to: wysoki poziom cholesterolu we krwi, cukrzyca, kłopoty z wątrobą, dolegliwości serca, zawroty głowy, zaburzenia snu. Ma kolor żółty.

4. Czwarta, zwana czakrą serca, znajduje się pośrodku klatki piersiowej. Opiekuje się: sercem, płucami, oskrzelami. W sferze psychicznej odpowiada za: miłość, serdeczność, współczucie.

Choroby jej przypisane to: dolegliwości serca i układu krążenia, wewnętrzny niepokój, nerwowość, szybkie męczenie się, nietolerowanie upałów, moczenie się w nocy. Ma kolor zielony.

5. Piąta, nazywana czakrą gardła, jest między nim a krtanią. Opiekuje się: gardłem, trzustką, kręgosłupem, mózgiem. W sferze psychicznej odpowiada za: komunikatywność wyrażanie siebie, kompleksy. Choroby jej przypisane to: dolegliwości gardła, płuc, jelita grubego, skóry oraz depresje. Ma kolor błękitny.

6. Szósta czakra, zwana trzecim okiem, znajduje się na środku czoła. Opiekuje się: szyszynką, wzrokiem, węchem. W sferze psychicznej odpowiada za: intuicję, jasnowidzenie, wewnętrzną harmonię. Choroby jej przypisane to: nowotwory, alergie, schorzenia związane z niedomaganiem gruczołów dokrewnych. Ma kolor indygo.

7. Siódma czakra, zwana czakrą korony, znajduje się na czubku głowy. Opiekuje się mózgiem. W sferze psychicznej odpowiada za: rozwój duchowy, opuszczanie ciała, energię kosmiczną.

Choroby jej przypisywane: związane z nieprawidłowym działaniem szyszynki mózgu choroby fizyczne i psychiczne. Ma kolor fioletowy.

 

Likwidacja zaburzeń w funkcjonowaniu naszych czakr oraz uruchamianiem procesów zdrowienia w chorym ciele zajmuje się dyplomowany bioenergoterapeuta.

Odczuwalne efekty działania Bioenergoterapeuty:

 • Osoba podczas zabiegu może nie odczuwać nic a mimo to po jednym lub paru zabiegach następuje poprawa zdrowia i samopoczucia
 • Osoba może odczuwać rodzaj chłodnego lub ciepłego powiewu idącego od rąk bioenergoterapeuty.
 • Pojawić się może cierpnięcie (znieczulenie) różnych miejsc ciała (głowy, piersi, rąk, palców, stóp…)lub przesuwanie się lekkiego napięcia (puchu, ucisku…), nitek po powierzchni ciała.
 • Mogą pojawić się zawroty głowy, skłonność do kołysania ciała i uczucie senności.
 • Cierpnięcie może prowadzić do miejscowego znieczulenia lub odrętwienia.
 • Pojawić się mogą skurcze mięśni mimo woli tej osoby. Organizm może zareagować lokalnymi bólami w miejscach dotąd nie odczuwanych jako chore. Może być to tzw. ból wędrujący lub informacja o rozwijającej się dolegliwości, która zareagowała na bioenergię.
 • Sen spowodowany passami (działaniem) bioenergoterapeuty jest pokrzepiający i ogólnie wzmacniający.

Duże znaczenie w terapii ma fakt akceptowania przez klienta osoby terapeuty

 • W bioenergoterapii nie jest potrzebna ślepa wiara, wystarczy by chory wyraził otwartość na terapię i miał pozytywną motywację.
 • Wskazane jest by w czasie bioenergoterapii osoby ciekawskie czekały cierpliwie poza pomieszczeniem w którym przebywa chory i bioterapeuta, ponieważ rozpraszają one uwagę pacjenta. Czasem wskazane jest by osoba poddawała się bioterapii bez osób z kręgu rodziny (przy konfliktach rodzinnych).
 • Bioenergoterapeuta nigdy nie obiecuje za jaki czas nastąpi poprawa stanu zdrowia, decyduje o tym reakcja organizmu pacjenta na pierwszy najdalej drugi zabieg.
 • Ilość i częstotliwość zabiegów jest zindywidualizowana charakterem zaburzenia bioenergetycznego i cech osobniczych pacjenta. Odstęp między zabiegami winien (przy właściwym zabiegu) wynosić od 1 do 2 tygodni, jest to czas konieczny do zareagowania bioenergetyki pacjenta na w. w. działanie.
 • Czas trwania zabiegu powinien wynosić od 10 do 30 min, zależnie od stanu zaburzeń bioenergetycznych.
 • Bioenergoterapeuta nie bada pacjenta w typowy medyczny sposób, lecz metodą bezpośrednią (passów, głasków, impozycji) lub pośrednią (skanowania), która nie wymaga obnażania ciała ! Bioenergoterapeuta może działać przez ubranie, bandaże, opatrunki gipsowe, pościel…
 •  Bioenergoterapia może być wspomaganiem przy każdej chorobie lecz nie każdemu choremu (zindywidualizowanie odbioru bioenergii). Analogią jest tu stosowanie masażu lub zróżnicowanie działania lekarstw hormonalnych itp.
 • W razie wystąpienia silnych  (niepokojących) reakcji po zabiegu bioenergoterapeutycznym  należy natychmiast skontaktować się z bioterapeutą, który wykonywał zabieg. W razie wizyty u lekarza należy wspomnieć o stosowanej bioterapii (w wypadku wystąpienia silnego przesilenia – doznań fizycznych czy psychicznych). Doznania takie mogą wystąpić nawet do 3 tygodni po zabiegu bioterapeuty i świadczą  o silnym odbiorze bioenergii jak i wrażliwości pacjenta.

Powyższe reakcje dotyczą zabiegów indywidualnych, reakcje po zabiegach zbiorowych interpretują zasady psychologii.

Koszt zabiegu energetycznego

Istnieje możliwość zabiegów energetycznych na odległość – szczegóły do ustalenia

Zapraszam

Dyplomowany Mistrz Bioenergoterapii
Dyplomowany Family Coach – Terapia Systemowa Rodzin
Rekomendowany Nauczyciel Vedic Art
Certyfikowany Trener Radykalnego Wybaczania
Dyplomowany Regreser

Elżbieta Woźniak